KAHHVE.COM KÜLTÜR

KAHVESEVERLER İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

Tarih: 4 September 2018 Yazar: enderakgul

Çalışma arkadaşınız, ailenizden biri, sevgiliniz ya da bir dostunuz için özel bir hediye almak istiyorsunuz. Hediye alacağınız kişinin kahveye düşkünlüğünü de biliyorsunuz ama ne alacağınıza karar veremiyorsanız aşağıdaki yazı ile size biraz yardımcı olabiliriz.

Karar vermeden önce üç noktayı kafanızda netleştirmeniz gerekiyor;  özel bir ihtiyacı var mı? (değirmen, saklama kabı, filtre vb.),alacağınız kişinin karakteri detaylı işleri sever mi, kalabalıktan hoşlanır mı ve bütçeniz ne kadar bunu belirleyince kahve mi ekipman mı alınır ortaya çıkıyor.

Eğer bir kahve gurusuna hediye alacaksanız onun tüm ekipmanlara sahip olduğunu, herşeyi detaylı bir şekilde araştırma yapmadan kahve ile ilgili alışveriş yapmayacağını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden bir kahve uzmanına alınacak en güzel hediye farklı ve yeni bir kahve çekirdeğidir. Böylece tatmadığı bir kahveyi tadım arşivine katabilir.

Kahveyi çok seven günlük rutininde kahve olan birine hediye alacaksanız birçok farklı seçeceğe sahipsiniz. Bu yakınlarınıza hem kahve hem de ekipman hediye edebilirsiniz;

  • Bu kişi kalabalık gruplara kahve demlemeyi seviyorsa, iyi bir kahve demlemek için 7-8 dakikasını ayırmaktan çekinmez ise ona bir Chemex tanışma seti ya da Bodum Pour Over tanışma seti hediye etmeniz onu çok mutlu edecektir.  Eğer biraz daha kalabalık bir grup ile hediye alacaksanız ve bütçeniz 600 700 TL civarına çıkabiliyorsa bu hediyeyi kahve demlemek için olmazsa olmaz bir Kettle ile tamamlayabilirsiniz. Tüm blog yazılarımızda değindiğimiz gibi kaliteli bir kahve içmek için kahveyi çekirdek olarak saklayıp içmeden hemen önce öğütmek birinci şartımızdır. Eğer Kettle yerine başka bir tamamlayıcı ürün arıyorsanız gönül rahatlığı ile ona fiyatı 75 TL – 1000 TL arası değişen bir Kahve el değirmeni hediye edebilirsiniz.

  • Hediye alınacak kişi eğer kaliteli kahvesini her zaman yanında isteyen, sık seyahat eden biriyse ona kolay taşınabilir ve temizlenebilir bir kahve ekipmanı alabilirsiniz. Burada da yine bütçenize göre farklı birçok farklı seçenek mevcuttur. Cafflano Kompact 6 cm yükseklik ve 240 gram ağırlığa sahip bu minik canavar ile filtre kahve keyfinizi heryere kolayca taşıyabilirsiniz. Eğer espresso kahve seven birine hediye alıyorsanız önerimiz Staresso . Bir akıllı telefon boyutuna ve ağırlığına sahip bu makine ile sadece el ile oluşturacağınız basınç sayesinde mükemmel kremalı espresso demlemeniz çok kolay. Son olarak ise hem filtre kahve hem espresso sevenler için önerimiz American Press. Ödüllü dizayna sahip bu kahve presi ile hem tortusuz ve berrak bir kahve demleyebilirsiniz hem de yoğun/gövdeli kahvenizin tadını çıkarabilirsiniz.

  • Kahveye merakı yeni başlamış, bu konuda merakını gidermek ve kendini geliştirmek isteyen birine ise iki önerimiz var; birincisi Moka Pot Tanışma Seti, içinde hem deneme için 5 farklı kahve bulunuyor hem de 3 kişilik Moka Pot Express. Kahve Potu ocak üzerinde çalıştığı için filtre vb. başka hiçbir ekipmana ihtiyac duymaz, aynı zamanda espresso benzeri yoğun bir kahve yaptığı için su ekleyerek Americano, süt ekleyerek Latte yapmanız da mümkün. İkinci önerimiz ise coffee shoplarda ve zincir cafelerde sıklıkla gördüğünüz Hario V60 Tanışma Seti. Bu sette de yine 5 adet farklı deneme kahvesi mevcut. Bir kupanın üzerinde bile kolayca kahve demleyebilirsiniz. Şık tasarımı ile de hediye olmak için çok uygundur.

Eğer hala kafanıza soru işaretleri varsa info@kahhve.com a yazarak uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 

 

 

BİZ KİMİZ

Kahveye dair her şeyi bir arada bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz online satış platformu

Alışverişe Başla

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Kahve hakkında paylaştığımız bilgilerden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

BİZİ TAKİP EDİN @ Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.