Coffeerem Costa Rica La Pastora 150g
Coffeerem Costa Rica La Pastora 150g küçük resmi

COSTA RICA LA PASTORA 150G

Coffeerem

- 150 gram
5/5 4

27.99 TL


Bölge: Los Santos, Tarrazu
Yetiştirici: La Pastora
Yükseklik: 1500-1800 m
Varyete: Caturra, Catuai
İşlem: Yıkanmış ve Tamburla Kurutulmuş
Tadım notaları: Sitrik, Yasemin, Vanilya, Kakao, Tropik
Meyveler ve Pürüzsüz Tatlı Bitiş
Hasat: 2018
Ambalaj: Grainpro
Tedarik: Birlik Kahve
Tadım Puanı: 85


Coffeerem'de kırmızı paket için ikinci kez bir kahve seçtik ve bu pakete yeni yıl için özel bir baskı yapıldı. Sadece 20 adet ürettiğimiz bu özel kırmızı paketli seriyi umarız deneyen şanslı kişiler arasında olursunuz.


Birlik Kahve bizi şaşırtmaya devam ediyor. Stoklarına yeni gelen Grainpro ambalaja ve SHB(Strictly High Bean) etiketine sahip La Pastora, Costa Rica'dan son derece tatlı ve temiz bir kahve. Kavurma sonuçlarıyla da bizi son derece mutlu etmeyi başardı. La Pastora için Costa Rica'nın Tarrazu bölgesinde efsaneleşen COOPETARRAZU koperatifinin 50 yıldır önde gelen üreticilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.


Bunları okumadan geçmeyin!


COOPETARRAZU kooperatifi: 1960 yılında 228 küçük çiftçi tarafından kuruldu. Kahve üretimindeki zorluklarla yüzleşmek ve kahvelerinde daha iyi pazarlar bulmak için birlikte daha güçlü durmak için gruplandılar. 50 yıldan fazla bir süre sonra, kooperatif bölgedeki en büyük kooperatif haline geldi. Günümüzde 3000'den fazla küçük üreticiye destek sağlıyorlar. COOPETARRAZU, Yaşam Kalitesi Sürdürülebilirlik Planı ile üyelerine ücretsiz toprak analizleri yapmaktadır. Bu özelleştirilmiş toprak analizleri, çiftçilere çevreleyen ekosistemlerin toprakları üzerindeki etkisini göstermektedir. Bunun yanında, COOPETARRAZU, kooperatifin üreticilerine tedarik etmek için organik gübre yatırımı yaptı. Erozyon süreci verimliliği büyük ölçüde etkiledi. Gübreden çıkan bu organik madde sayesinde toprak verimliliği kısmen geri kazanılır. Ek olarak, Kahve Enstitüsü ve diğer kuruluşlarla işbirliği içinde, COOPETARRAZU, daha yüksek verimlilik, hastalık direnci ve özellikle de kaliteli fincan skorları sunan yeni kahve çeşitlerini test ediyor.


SHG(Strictly High Bean-Kesinlikle Sert Çekirdek): Genellikle deniz seviyesinden 1300 metrenin üzerindeki rakımlarda yetiştirilen kahveyi ifade eder. Yüksek irtifalarda yetişen kahveler daha yavaş olgunlaşır ve daha alçaklarda yetişen fasulyelardan daha sert ve daha yoğun olacak şekilde büyür. Yüksekte yetişen kahvelerin tutarlılık ve lezzet özellikleri, düşük irtifalarda yetişen kahvelerden daha fazla arzu edilir ve genellikle daha pahalıdır.


Grainpro: Kuru tarımsal ürünlerin korunması için özel bir ambalaj üreticisidir. GrainPro torbaları, kurutulmuş tahılların ve tohumların depolanma ömrünü uzatmak için yapılmış çok katmanlı plastik bir torbadır. İki polietilen katmanı arasına yerleştirilmiş bir buhar bariyerine sahiptir. Başarılı bir işleme ve ideal nem kontrolü sağlandıktan sonra grainpro ambalajlarla sevkedilen kahvelerin jüt çuvallara göre kahvenin tazeliğini daha uzun süre koruyacağını düşünüyoruz.

BENZER ÜRÜNLER

BİRLİKTE ALINANLAR

Ürün hakkında öğrenmek istediğiniz bir sorunuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

- Burcu

- Ahmet

- Dilek

- Nihan

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Sayısız kahvesever tarafından tercih edildi
1,532,550
kupa kahve içildi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

AYNI GÜN KARGOLAMA

16.00'a kadar gelen siparişler aynı gün kargoda

ÜCRETSİZ İADE

Memnun kalmadığınız ürünü hiçbir masraf ödemeden iade imkanı

GÜVENLİ ÖDEME

256-bit SSL Encrypted Ödeme Sistemi ile tek tıkla sipariş

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.