Coffeerem Kenya Mwiria AA 100g
Coffeerem Kenya Mwiria AA 100g  küçük resmi

KENYA MWIRIA AA 100G

Coffeerem

- 100 gram
4/5 2
SATIŞTA DEĞİL

Detaylı bilgi için info@kahhve.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz


Ülke: Kenya
Bölge: Embu
Çiftlik: 1080 küçük üretici
Tür: SL28, SL34, Ruiru 11 ve Batian
Yükseklik: 1690 masl
İşleme Yöntemi: Tam yıkanmış
Bu ürün 100 gramdır
Tadım notları: Tatlı, çikolata, limon, elma, böğürtlen, çiçeksi, badem, yumuşak ve sitrik.
Mwiria tesisi, geniş bir kahve üretim alanının ortasında stratejik bir biçimde konumlanmıştır. 1060’ı faal, 20’si faaliyet dışı olmak üzere toplam 1080 üyesi bulunmaktadır. Ortalama olarak her çiftçinin 1 hektar toprağı ve 350 adet ağacı bulunmaktadır. Bu bölgede hasadı yapılan diğer ürünler ise, çarkıfelek meyvesi, muz, lahana, havuç ve çaydır. Ancak bu ürünlerin ekim alanlarının kahve ekim alanları ile kesişmemesi önemlidir ve bu durum alan komitesi tarafından yakından takip edilir. İşleme tesisine kahve tedarik eden çiftlikler, Kirigi, Kiini, Mukangu ve Kathangari’dir. Tesis, 3 daimi eleman istihdam etmektedir. Bununla birlikte yüksek sezonda istihdam ettiği mevsimlik işçi sayısı 30’un üzerindedir.


Mwiria’da, atık suyu süzmek için kullanılan 9 adet atık su çukuru bulunmaktadır; Bu çukurlar, kirliliği ve kontaminasyonu önlemek amacı ile nehirden uzak olarak konumlandırılmışlardır. Atık su çukurları çevresi, suyun temizlenebilmesi için yeşillendirilmiş ve ağaçlandırılmıştır. İşletme, ortağımız olan CMS Kahve yönetim hizmetleri organizasyonundan danışmanlık hizmeti almaktadır. Kuruluşun uzun dönem hedefi, çiftçi eğitimleri, veri erişimi, iyi ziraat eğitim seminerleri ve yıllık dağıtılan sürdürülebilir çiftçilik eğitimi el kitapları sayesinde kahve üretimini ve ürün kalitesini arttırmaktır. Ana hedefimiz, çiftçi ile, güvene dayalı açık bir ilişki kurulmasını sağlayarak Kenya’daki endüstri gelişimini desteklemek ve müşterilerimize en iyi kalitede ürün ve çiftçilerimize en yüksek seviyede kazanım ulaştırabilmektir. Kendilerine verilen ön sermaye sayesinde çiftçilere okul ücretleri ve çiftlik girdileri konusunda destek olunmaktadır. Fabrika müdürü tarım bakanlığı ve girdi sağlayıcı agrokimya şirketleri tarafından düzenlenen saha çalışmalarına ek olarak her yıl CMS tarafından eğitime tabi tutulur.


Yıl boyunca pratik çalışmaların sürdürebilmesi için gerekli sera alanları fabrika arazisi içerisinde yer alır. Toplamadan sonra, olgun çekirdekler soyulmadan fabrikaya getirilir. Daha sora ıslak işleme adını verdiğimiz soyma aşamasına geçilir. Atık su, daldırma çukuru adı verilen atık su çukurlarına aktarılır. Fabrika, üç diskten oluşan, ve içerideki yeşil çekirdeğe zarar vermeksizin çekirdeğin kabuğunu ve onun altındaki zar benzeri katmanı temizleyen bir diskli soyucu kullanır. Soyulma işleminden sonra, kahve bir gece boyunca fermante edilir ve daha sonra kurutma masalarında kurumaya bırakılır. Ürünün kurutma masasında geçirdiği zaman, ortam ısısı, ürün miktarı ve mevsime göre 7 ila 15 gün arasında değişiklik göstermektedir.

BENZER ÜRÜNLER

BİRLİKTE ALINANLAR

Ürün hakkında öğrenmek istediğiniz bir sorunuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

- Nurhan

- Ahmet

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Sayısız kahvesever tarafından tercih edildi
1,532,550
kupa kahve içildi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

AYNI GÜN KARGOLAMA

16.00'a kadar gelen siparişler aynı gün kargoda

ÜCRETSİZ İADE

Memnun kalmadığınız ürünü hiçbir masraf ödemeden iade imkanı

GÜVENLİ ÖDEME

256-bit SSL Encrypted Ödeme Sistemi ile tek tıkla sipariş

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.