250 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

KAHVE İLE TANIŞMA

Evdenizde Ofisinizde kendi kahvenizi hazırlamak istiyorsanız ihtiyacınız olan temel bilgileri ve sahip olmanız gereken ürünleri sizler için bir araya topladık. Filtre kahve hazırlayabilmek için kahve ve kahve demleme ekipmanına ihtiyacınız var. İçeceğiniz kahvenin özellikleri hem kahve çekirdeğinin özelliklerine hem de demlemek için kullandığınız ekipmana göre değişiklik gösterecektir. Seveceğiniz kahveyi bulmanın en doğru yolu deneme yanılma olacaktır. Bu sayfada temel yönlendirmeler ile seveceğinizi düşündüğünüz kahveyi bulmanıza yardımcı olacağız.

KAHVELER

Halihazırda kahve demleme ekipmanınız varsa ve kahvelerimizle tanışmak istiyorsanız 3 çeşit kahveden oluşan Kahve Tanışma Setimizi tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen ve Türkiyedeki damak zevkine hitap eden 3 kahvemizi de deneyebilirsiniz. Kahvelerimiz kısa aralıklarla kavrulup çekirdek olarak saklanmaktadır. Tercihinize göre siparişiniz kargolanmadan hemen önce öğütülerek veya çekirdek olarak gönderilmektedir.

Petra Acme
ACME
PETRA
168.99 TL
BÜTÜN KAHVELER

FİLTRE KAHVE

Filtre kahve elde etmek için ihtiyacınız olan ürünleri bir araya getirip sizler için başlangıç setleri oluşturduk. Bu setlerden herhangi birini tercih edip başka hiç bir şeye ihtiyaç duymadan (su ve ocak hariç) kahvenizi hazırlayıp keyifle tüketebilirsiniz.

Kullanımı en kolay kahve demleme ekipmanlarından birisidir. Sıcak su ile kahve karıştırılır ve 4 dakika sonra kahveniz hazır. Sonunda tortulu ve gövdeli bir filtre kahve elde edilir. Bu setteki french press ile tek büyük kupa veya 2 küçük kahve kupası kadar kahve çıkar.

Dünyada en çok kullanılan kahve demleme ekipmanıdır. Espresso kıvamında kahve elde etmenizi sağlar. Özellikle sütlü kahve sevenler için doğru bir tercih olacaktır. Ocak üstünde 2-3 dakikada kahveniz hazır. Bu setteki moka pot ile 1-2 kişilik kahve elde edilir.

Özel kanallı tasarımı ve ince filtresi sayesinde berrak bir filtre kahve elde etmenizi şağlar. Kupa veya bir karaf üzerinde demleme yapabilirsiniz. 1-4 kişi için kahve hazırlama imkanı sunar.

Modern zamanlar en güzel tasarımları arasında yer alan Chemex ile kahve servisi kesinlikle tatmin edici bir deneyim. Tortusuz ve gövdeli bir kahve elde etmenizi sağlar. Kullanımı diğer ekipmanlara göre zordur. 5 dakikada 1-4 kişilik kahve demleyebilirsiniz.


AKSESUARLAR

Kahveyi kahve demlemeye ne kadar yakın öğütürseniz kahvenin lezzeti o kadar güzel olacaktır. Ev tipi değirmenler sayesinde kahve demlemeden hemen önce kullanacağınız kadar kahveyi öğütebilirsiniz. Manuel değirmenler uygun fiyatları ve kompakt yapısı sebebiyle tercih edilmektedir.

Doğru miktarda kahve ve su kullanmak kahve hazırlamadaki en önemli etkenlerden birisidir. Zamanlayıcı özelliği de bulunan tartı sayesinde hassas denemeler yapıp en sevdiğiniz kahveyi elde etmek için kullanacağıniz kahve/su oranını bulabilirsiniz.

Özellikle chemex, hario gibi pour over kahve demleme ekipmanları kullanımında ihtiyaç duyulmaktadır. Kaz boynunu anımsatan ağzı sayesinde su akışında üstün kontrole sahip olunmaktadır.

Kahvelerinizin uzun süre taze kalabilmesi için hava ile temasının minimum seviyede olması çok önemlidir. Bodum saklama kabının şık ve kaliteli tasarımı sayesinde mutfağınızın ayrılmaz parçası olarak yerini alacaktır. Sıkı mantar kapağı hava yalıtımı sağlar.

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
8,418,094
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X