Overdose Coffee Endonezya Sumatra Mandheling Gr.1
Overdose Coffee Endonezya Sumatra Mandheling Gr.1 küçük resmi

ENDONEZYA SUMATRA MANDHELING GR.1

Overdose Coffee

- 250 gr
5/5 5

39.99 TL

ŞU AN STOKTA YOK
GELİNCE HABER VER


Endonezya adalarının birçoğu yanardağlardan oluşur. Bu nedenle dağlıktırlar ve kahve yetiştirmek için ideal olan zengin topraklara sahiptirler. Dünyanın en ünlü kahvelerinin bazılarının Endonezya Malay Takımadaları adalarında yetiştiği şaşırtıcı değildir: Sumatra, Sulawesi ve Java. Endonezya’da yetişen kahvelerin yaklaşık% 15’i Arabica’dır. Sumatra Endonezya Cumhuriyeti’nin ikinci büyük adasıdır. Sumatra Mandheling kahvesi, Batı-orta Sumatra’nın Balak bölgesindeki Padang limanının yakınında Leuser Dağı’nın yalın volkanik yamaçlarında yetişir.

Güçlü sedir notaları, tutarlı, dengeli, tatlı tütün, şarapsı, baharatımsı, çikolata

Üretiminde kullanılan benzersiz yöntem güçlü bir gövde ile birlikte konsantre bir lezzet, bitkisel ve baharatımsı bir tada sebep olur. Giling Basah denilen geleneksel Sumatra işleme yöntemi parşömenin kabaca alıp %50 nem oranında tutarak uygulanır; Karşılaştırmak için diğer yöntemlerin %10-12 nem oranlarına sahip olduğunu belirtelim. Bu Sumatra işleme metodu benzersiz bir bir tat profiline(düşük asidite ve damağın arkasında kalan zenginlik) ve kahveye imzası olan koyu rengi veren bir yöntemdir. Çikolata notaları bitişte belirgindir.

Kahvemiz DP(Double-Picked) ya da TP(Triple-Picked) olarak alınıyor. Bu kahvenin kaç defa elle ayıklandığını gösteren bir sistemdir. Buda ekstra kaliteye ve sadece uygun olgunluktaki meyveleri içeren ekstra tutarlı kahveler sunacaktır.

Kahve ağaçları ilk kez 19. yüzyılın başlarında Endonezya’ya Hollandalı tüccarlar tarafından, kahve yetiştirme konusunda dünya çapında Arap tekelini kırmaya çalışmak için getirildi. Endonezya kahvesi, birkaç yıl içinde dünyanın kahve pazarına hakim oldu. Yine yüzyılın sonlarına gelindiğinde hastalık, bitkileri tamamen yok etti. Kahve ağaçları başarıyla yeniden dikildi ve Dünya Savaşı sırasında ağaçlandırma yeniden harap edilinceye kadar hızla dünya pazarının büyük bir kısmını kazandı. “Mandailing” olarak doğru şekilde yazılan Mandheling aslında Endonezya’da etnik bir grubun adı. Bir bölgenin değil.

BENZER ÜRÜNLER

BİRLİKTE ALINANLAR

Ürün hakkında öğrenmek istediğiniz bir sorunuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

- Birgül

Daha önce içtiğim sumatraların hepsi yağlıydı o yüzden böyle kuru bir kavurma ile karşılaştığımda hayal kırıklığına uğradım. Normalden daha asidik bir kahve geldi. Ne kadar sumatra idi bilemiyorum. Daha iyisi çok rahatlıkla olabilirdi.

- Oğuzhan

Dolgun içimli orta-ust sertlikte keyifli bir kahve. Bu ikinci siparişimdi, Bialetti Brikka moka pot ile demliyorum ama biraz telve bırakıyor. Bir numara kalın mı çekilse? Teşekkürler Kahve.com

- Aytek

- tufan

İlk alışverişim fakat kahveyi çok beğendim. Yalnızca gelen pakette nasıl muhafaza edeceğimi anlamadım.

- Can

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Sayısız kahvesever tarafından tercih edildi
1,569,938
kupa kahve içildi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

AYNI GÜN KARGOLAMA

16.00'a kadar gelen siparişler aynı gün kargoda

ÜCRETSİZ İADE

Memnun kalmadığınız ürünü hiçbir masraf ödemeden iade imkanı

GÜVENLİ ÖDEME

256-bit SSL Encrypted Ödeme Sistemi ile tek tıkla sipariş

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.