KAHHVE.COM
SIK SORULAN SORULAR

Kahhve.com'da sipariş vermek oldukça basittir.
1. Adım: Sipariş vermek istediğiniz ürünün sayfasındaki "Sepete Ekle" butonunu tıklayarak ürünü sepetinize ekleyin. Bir alışverişte sepetinize birden fazla ürün ekleyebilirsiniz. Sağ üstte imleçinizi yaklaştırdığınız zaman açılan menüden "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayınız.
2. Adım: Açılan sayfadan siparişinizin özetini bir kez daha kontrol edebilirsiniz. Bu aşamada ürün adetini güncelleyebilir ya da istemediğiniz ürünleri sepetinizden çıkartabilirsiniz. Sepetinizi oluşturduktan sonra "Sipraişi Ver" butonuna tıklayarak devam ediniz.
3. Adım: Bu aşamada teslimat ve fatura adreslerini girebilirsiniz. İki adres farklı olabilir. Teslimat adresi ürünün kargolanacağı, fatura adresi ise ürünün fatura edileceği adrestir.
Aynı sayfada tercih ettiğiniz ödeme şeklini belirtmeniz ve istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir. Seçenekler; kredi kartı, havale, kapıda ödeme ve paypal'dir. Seçtiğiniz ödeme şekline göre kahhve.com güvenli ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödemeniz onaylandığı gibi sipariş onayınız mail adresinize yöndirilecektir ve siparişinizin gönderim süreci başlayacaktır.
Kahhve.com olarak size üyelik hesabı oluşturmadan da sipariş verebilme imkanı sunuyoruz. Ödeme sayfasında dilerseniz fatura ve teslimat adreslerini oluşturarak siparişini tamamlayabilirsiniz. Biz gene de üye olmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece sonraki alışverişlerde bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız ve üyelere özel tanıdığımız avantajlardan faydalanabileceksiniz.
Kahhve.com olarak size daima en hızlı ve kaliteli hizmeti vermek için üç farklı kargo şirketi ile çalışıyoruz. Siparişinizi tamamlarken UPS, Aras ya MNG kargodan birini seçebilirsiniz.
Kahhve.Com olarak size daima en kaliteli ve en hızlı hizmeti vermek için çalışıyoruz. "Aynı Gün Kargo" kategorisindeki ürünler, sipariş onayı iş günleri içinde saat 16:00'ya kadar gerçekleşirse aynı gün içinde kargolanır. Bu saatler dışında elimize ulaşan siparişler takip eden iş gününde sevk edilir. Cumartesi günleri saat 12:00'ye kadar kargolama işlemi gerçekleşir.
"Ertesi Gün Kargo" kategorisindeki ürünler takip eden iş günüde kargoya teslim edilir.
Resmi tatil günlerinde kargolama işleme gerçekleşmemektedir.
Siparişinizi verirken doğru ürünü seçtiğinize ve adres bilgilerini doğru ve eksiksiz girdiğinize emin olunuz.
Sonrasında elinize ulaşan onay mailini ve daha sonra ulaşan bilgilendirme maillerini takip ediniz.
Siparişinizi kargolanmadan önce şartsız iptal edebilirsiniz. Kargolanmış paketleri açılmadıkları taktirde iade etme hakkına sahipsiniz. İptal/iade işlemleri için lütfen info@kahhve.com adresine sipariş numaranızı ve detayları içeren bir mail gönderiniz.
Kahhve.com üyesiyseniz "hesabım" butonundan siparişlerime girerek siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.
Kahhve.com üyesi değilseniz web sitemizin en alt kısmında yer alan "sipariş takip" sekmesinden sipariş numaranız ile siparişinizin güncel durumunu öğrenebilirsiniz.
Endişelenmeyin, size yardımcı olacağız. Öncelikle;
-Kredi kartı ile ödediyseniz kredi kartı bakiyenizi, limitinizi ve kartınızın online işlemlere açık olduğunu kontrol edin
-Havale ile ödeme yapmayı seçtiyseniz havaleyi "Akbank'a, 5A GRUP MAĞAZACILIK BİLİŞİM TEKNOLOJİ VE DAN.A.Ş. adına, TR980004600277888000139435 IBAN numarasına gönderildiğini kontrol ediniz.
Eğer ödemenin gerçekleştiğinden eminseniz info@kahhve.com adresine mail gönderiniz ya da 0 850 522 04 94 numaralı telefondan bize ulaşınız.
Mesafeli satış sözleşmesi satıcı, Kahhve.com ve alıcı, siz müşterimizin haklarını belirleyen ve koruyan sözleşmedir.

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI

Ünvanı: 5A GRUP MAĞAZACILIK BİLİŞİM TEKNOLOJİ VE DAN.A.Ş

Adresi: Muradiye Mah. Nüzhetiye Cad. No:21/10 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0850 209 68 87

E-Posta Adresi: info@kahhve.com

Ürün İade Adresi: İçerenköy Mah. Seyhan Sok. Özgüven Sitesi A / 27 Ataşehir / İstanbul

1.2 ALICI

Adı Soyadı:

Adresi:

Telefon:

E-Posta Adresi:

MADDE 2 - KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.kahhve.com İnternet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Satış Bedeli ve Teslimat Bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir.

Açıklama Adet KDV Dahil Fiyatı Ara Toplam
Sipariş İşlem ve gönderim ücretleri
Teslimat Adresi
Teslim Edilecek Kişi
Fatura Adresi
MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 ALICI, www.kahhve.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ve bunun masraflarının ALICI tarafından karşılanacağına, teslimatın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici'ye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.

Taraflar, işbu Sözleşme şartlarının yanı sıra, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve 06.03.2011 Tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerini kabul ettiklerini ve bu hükümlere uygun hareket edeceklerini kabul ve beyan ederler.

4.2 Sözleşme konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Madde 3’te gösterilen teslimata ilişkin her türlü kargo ücreti ALICI tarafından karşılanacak olup siparişine ilişkin faturasına “Gönderim Ücreti” adı altında yansıtılacaktır.
4.3 Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4 Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
4.5 SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.6 SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
4.7 SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve stoklarında bulunması halinde ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
4.8 SATICI’nın kampanya süresi sonunda sipariş ve/veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğüne yerine getirmek amacıyla eşit kalitede ve fiyatta farklı ürün tedarik etme hakkı saklıdır, Ancak Tüketici, satın almış olduğu ürünün stoklarda bulunmaması sebebiyle tedarik edilemeyeceği hususunu ifa yükümlülüğü süresi dolmadan kendisine bildiren SATICI’nın, ürün bedelini iade etme hakkının da saklı olduğunu kabul eder. Tüketici, ürünün stoklarda bulunmadığı kendisine bildirilmesine rağmen para iadesi yerine eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edilmesi hususunda talep ileri süremeyecektir.
4.9 Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.10 Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının, banka kartının, debit kartının ve/veya İninal kartının ve İnternet Sitesinde sunulan diğer ödeme sistemlerinin ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ilgili ürünü 3 gün içinde SATICI'ya iade göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.11 SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
ALICI’nın kredi kartı, banka kartı ve/veya debit kartı ve İnternet Sitesinde sunulan diğer ödeme sistemleri ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 7 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. İninal Kart ile yapılan ödemelerde ise ürün tutarı siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 24 saat içerisinde kullanıcının Innial Kart hesabına iade edilir. Bu tutarın bankaya ve/veya İninal Kart hesabına iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka ve/veya İninal Kart işlem süreci ile ilgili olup, SATICI’nın bu hususa ilişkin herhangi bir şekilde müdahalede bulunması mümkün olamamaktadır.

4.12 İşbu sözleşmenin tüm maddeleri, Alıcı ve Satıcı tarafından karşılıklı olarak okunmuş ve kabul edilmiş olup, işbu sözleşme Alıcı tarafından elektronik ortamda onay verdiği tarih itibariyle yürürlüğe girer.
MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde hiçbir sebep göstermek zorunda olmaksızın cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI'ya faks, telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

a. 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır)
b. İade formu,
c. 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgelerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.
Süresi içerisinde herhangi bir sebeple iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanacaktır.

Ürün SATICI’ya iade edilirken, ürünün teslimi sırasında ALICI’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da (muhasebe kayıtlarımızda tutarlılığı sağlamak amacıyla) iade edilmesi gerekmekte olup faturanın ürünle birlikte ya da en geç ürünün gönderilmesinden itibaren 5 gün içerisinde SATICI’ya gönderilmemesi durumunda iade işlemi gerçekleştirilmeyecek, ürün aynı şekilde karşı ödemeli olarak ALICI’ya geri gönderilecektir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın üzerine de "iade faturasıdır" ibaresi yazılıp ALICI tarafından imzalanacaktır.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

10.1. ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. 10.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, a) 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.) b) İade formu, c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. e) ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

MADDE 7 - TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI dan talep edebilir ve her koşulda ALICI nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

ALICI’nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’nın temerrüdünün SATICI’nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin onaylanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

TARAFLAR

SATICI

5A GRUP MAĞAZACILIK BİLİŞİM TEKNOLOJİ VE DAN.A.Ş
ALICI


TARİH
Kahhve.com olarak alışverişinizin güvenli gerçekleşmesi için her detayı düşündük. Dünyada önde gelen e-ticaret platrofmlarının kullandığı en gelişmiş güvenlik sistemleri tarafımızdan hizmetinize sunulmaktadır. Üyelik ve sipariş anında tarafımızla paylaştığınız tüm bilgiler koruma altındadır. Hiç bir bilgi 3. şahış ve kurumlarla paylaşılmaz. Bu bilgiler 128 bit ssl güvenlik ile şifrelenmişlerdir.
Ödeme için kullandığımız kredi kartı detaylarınız hiç bir şekilde saklanmamaktadır ve 3D güvenlik sistemi ile korunmaktadır.
Kahhve.com olarak size çok geniş bir yelpazede ürün sunmaktayız. Her ürün için bakım ve temizleme önerileri farklı olabiliyor. Bu sebeple ilgili ürün sayfasını ziyaret etmenizi ve ürünle beraber gelen kullanma kılavuzunu okumanızı rica ederiz.
Çalıştığımız farklı üreticiler farklı garanti şartları sunmaktadırlar. Bu sebeple detaylı bilgi için satın almak istediğiniz ürünün sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.
Kargo teslim anında hasarlı,yanlış ya da eksik fark ettiğiniz ürün için kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyip lütfen ürünü teslim almayınız. Kargo masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.
Bu durumu eğer teslimat sonrasında fark ederseniz lütfen en geç 14 gün içinde info@kahhve.com adresine mail gönderiniz ya da 0 850 522 04 94 numaralı telefonumuz aracılığıya bizimle iletişim kurunuz. İade hakkını kullanabilmek için lütfen ürünün faturasını saklayınız.
Hayır. Kahvelerimizi sizin için Türkiye'nin seçkin kahvecilerinin baristaları kavuruyor. Biz sadece size onları optimum koşullarda ulaştırıyoruz.
Sayısız kahvesever tarafından tercih edildi
2,876,213
kupa kahve içildi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

AYNI GÜN KARGOLAMA

16.00'a kadar gelen siparişler aynı gün kargoda

ÜCRETSİZ İADE

Memnun kalmadığınız ürünü hiçbir masraf ödemeden iade imkanı

GÜVENLİ ÖDEME

256-bit SSL Encrypted Ödeme Sistemi ile tek tıkla sipariş

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.