Kahve Keyfin
bir tık uzağında
HEMEN KEŞFET

BLOG - Yöresel Kahveler

el-salvador-kahve-çeşitleri

Yöresel kahveler serimizin yeni konuğuyla tanışın: El Salvador! Bulunduğu konum itibariyle özle bir kahve yetiştiriciliği alanı sunan bölgenin özelliklerini ve kısa tarihini sizin için mercek altına aldık. El Salvador kahvesini keşfedin, kahve keyfinize yeni bir üye ekleyin!

Kendine özgü lezzetleri ve aromalarıyla dikkat çeken Honduras kahveleri ile tanışın! Orta Amerika’nın en karakteristik çekirdeklerinden biri olan bu kahve çeşidini sizin için her yönüyle bu yazımızda inceledik.

meksika-kahveleri

Coğrafi özellikleri ile yöresel kahve çeşitleri arasında özel bir yere sahip olan Meksika kahvesiyle tanışın! Amerika kıtasının en karakteristik ve dünyada en çok tercih edilen çekirdeklerinden biri olan bu kahve çeşidini sizin için her yönüyle bu yazımızda inceledik.

peru-yöresel-kahve

Yöresel kahve çeşitleri serimizin yeni konusu, son zamanlarda birçok kahve severin radarına girmeyi başaran Peru kahvesi! Geçmişten günümüze gelene kadar nasıl bir yolculuk geçirdiği, çekirdeklerinin özellikleri ve kahve endüstrisindeki niteliğine dair her şey bu yazıda!

Amerika bölgesi, kendine has lezzetleriyle belli bir kitlenin favorisi olan yöresel kahvelere ev sahipliği yapar. Bu bölgenin hemen her yerine yayılmış ve farklı notalara sahip seçeneklerin arasında biri vardır ki, birçok kişi için ayrı bir öneme sahiptir. Evet, bu yazımıza konu olacak kadar çok sevilen Costa Rica kahvesinden bahsediyoruz. Eğer siz de bu kahve çeşidinin […]

Yöresel kahve çeşitleri serimizin yeni konuğu Etiyopya kahvesi… Kahvenin ana vatanı ve doğum yeri olarak anılan Etiyopya, binlerce yıl önce bu muhteşem lezzetin bize ulaşmasını sağlayan noktaların merkezi konumunda. Dolayısıyla kahveleri kendine has özellikler taşıyor. Biz de bu yazımızda Etiyopya kahvesini her yönüyle sizler için inceledik.

Bir yandan seyahat etmeyi seven bir yandan da kahve keyfinden mahrum kalmak istemeyenler için harika bir liste hazırladık: hangi ülkede hangi kahve içilir? Seyahat planlarınızı yaparken ülkelerin yöresel kahvelerini de tatmanızı sağlayacak bu listede oldukça ilginç kahve çeşitleriyle tanışacaksınız. Gelin kahve deneyiminde sınırları birlikte aşalım!

Dünyada en fazla aromatik yağ oranına sahip olan ve bu özelliğiyle en kaliteli çekirdekleri içeren Kenya kahvesini, sizler için bu yazımızda biraz daha yakından inceledik. Kenya kahve çekirdeğinin 1800’lü yıllara kadar uzanan tarihi, tüm dünyada tanınmasını hikayesi, yetiştirildiği alanlar, zengin tat profili ve daha fazlası bu yazıda!

Hem sık sık hem de nadiren kahve içenlerin ortak noktası olan Brezilya kahvesini keşfedin! Özel kokusu ve aromasıyla en çok tercih edilen ve bu yüzden kafelerin ve evlerin vazgeçilmezi olan Brezilya kahvesini sizler için bu yazımızda mercek altına aldık. Brezilya kahvesini, ilginç bir serüvene sahip üretim tarihinden öne çıkan çekirdek özelliklerine kadar her şeyiyle bu yazımızda tanıyabilirsiniz!

Dünyada ve Türkiye’de en sevilen yöresel kahve çeşitlerinden Guatemala’yı, her yönüyle bu yazımızda sizler için inceledik. Guatemala kahvesi neden favori kahvelerden biri? Dünya bu kahveyi nasıl tanıdı? Guatemala kahve çekirdeğinin karakteristik özellikleri nelerdir? Bu soruların cevapları ve daha fazlası için tıklayın!

Dünyanın en sevilen kahve çeşitlerinden biri olan Colombia kahvesini sizler için mercek altına aldık! Colombia çekirdek kahve neden herkes tarafından çok sevilir? Nasıl bir coğrafyada yetişir? Öne çıkan özellikleri nelerdir? Colombia kahvesi hakkında merak ettiğiniz pek çok soruyu cevapladığımız bu içeriğimize göz atın!

Hem dünyada hem de ülkemizde her köşe başında bir kafe olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda kahve çekirdeğinin dünyanın en çok kullanılan komoditelerinden biri olması bizim için şaşırtıcı değil. Kahve; su ve çaydan sonra dünyanın en çok tüketilen içeceğidir. Tüm dünyada yılda yaklaşık yarım trilyon bardak tüketilen kahve, aynı zamanda petrolden sonra en çok ticareti yapılan ham […]

BİZ KİMİZ

Kahveye dair her şeyi bir arada bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz online satış platformu

ALIŞVERİŞE BAŞLA

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Kahve hakkında paylaştığımız bilgilerden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

[prisna-google-website-translator]