BLOG

peru-kahveleri

Yöresel kahve çeşitleri serimizin yeni konusu, son zamanlarda birçok kahve severin radarına girmeyi başaran Peru kahvesi! Geçmişten günümüze gelene kadar nasıl bir yolculuk geçirdiği, çekirdeklerinin özellikleri ve kahve endüstrisindeki niteliğine dair her şey bu yazıda!

kahve-çekirdeği

Bazen coffee shop’larda farkında olmadan içtiğimiz, bazen de tadını beğendiğimiz için bilinçli olarak satın aldığımız blend kahveler hakkında neler biliyoruz? Blend kahve aslında nedir? Nasıl ve neden yapılır? Bu yazımızda sizin için bu soruların cevabını aradık!

türk-kahvesi

Ülkemizin en çok tüketilen içeceklerinden biri olan Türk kahvesini bir de kafeinsiz çeşidiyle denemeye ne dersiniz? Eğer sizin de sağlığınız kahve tüketimine elvermiyor ya da kafein duyarlılığınız buna engel oluyorsa, kafeinsiz kahve ile tanışmanın tam zamanı! Kafeinsiz Türk kahvesi hakkındaki her şey bu yazıda!

yöresel-kahve-çekirdekleri

Piyasada sayısız kahve çeşidi olunca tüketicilerin de aklında bazı soru işaretleri oluşuyor. Filtre kahvenin hayatının merkezinde yer aldığı bazı kişiler için ise “Filtre kahve çekirdeği nasıl olmalı?” işte bunlar arasında en çok sorulanlardan biri. Eğer siz de bu konuya açıklık getirmek istiyorsanız, cevabı içeriğimizde keşfedebilirsiniz!

Bir süredir coffee shop’ların vitrinlerini süsleyen, online kahve sitelerinde sıkça karşımıza çıkan dark roast kahveyi bu yazımızda sizin için mercek altına aldık! Dark roast ne demek? Nasıl yapılır? Diğer kahve çeşitlerinden farkı nedir? Gelin merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda birlikte keşfedelim!

Birçoğumuz kahveyi yalnızca tadını sevdiğimiz için içerken bazılarımız kafein kaynağından faydalanmak için tercih ediyor. Peki ya hangi kahvenin ne kadar kafein içeriğine sahip olduğunu biliyor musunuz? Bu yazımızda espresso, filtre kahve, Türk kahvesi ve hazır kahvenin kafein oranlarını sizler için mercek altına aldık!

Cappuccino’nun sadece coffee shop’ların yapabildiği, sadece kafelerde tüketebileceğiniz bir içecek olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Filtre kahve ya da eğer kahve makineniz varsa espresso ile rahatlıkla yapabileceğiniz cappuccino için en pratik ve kolay tarifi sizler için bu yazımızda hazırladık!

Amerika bölgesi, kendine has lezzetleriyle belli bir kitlenin favorisi olan yöresel kahvelere ev sahipliği yapar. Bu bölgenin hemen her yerine yayılmış ve farklı notalara sahip seçeneklerin arasında biri vardır ki, birçok kişi için ayrı bir öneme sahiptir. Evet, bu yazımıza konu olacak kadar çok sevilen Costa Rica kahvesinden bahsediyoruz. Eğer siz de bu kahve çeşidinin […]

Bu içeriğimizde latte severlerin büyük merakla karşıladığı, kendine özgü rengi ve içeriğiyle birçok kahve severin de ilgisini çekmeyi başaran matcha latte’yi sizin için inceledik! Matcha içeriğinin ne olduğundan kökenlerine ve evde nasıl yapılabileceğine dair verdiğimiz bilgilerle siz de matcha latteyi bu yazımızda keşfedebilirsiniz!

Kahvenizi büyük bir keyifle içerken aslında o anda vücudunuza kaç kalori aldığınızı hiç düşündünüz mü? Biz sizin yerinize düşündük ve bu yazımızda bir yandan kahve içerken bir yandan da kalori hesabı yapmanıza yardımcı olmak için en popüler kahvelerin kalorilerini sıraladık! Siz de içeriğimizden faydalanarak hangi kahvenin kaç kalori olduğunu keşfedin, kahve rutininizi daha bilinçli hale getirin!

Tüm dünyada bilinen ve sevilen geleneksel Türk kahvesi bir yana, farklı yörelere ait çeşitleri de en çok tüketilen kahve çeşitleri arasında diyebiliriz. Biz de pek çoğumuzun adını bildiği hatta belki birçok kez içtiği Türk kahvesi çeşitlerini bu yazımızda mercek altına aldık.

Kahve artık günlük hayatımızın neredeyse vazgeçilmez bir parçası… Kahvaltımızda, ara öğünlerimizde ve tatlı menülerimizde en güzel tamamlayıcılardan biri. Peki kahvenin bu noktaya nasıl geldiğini hiç merak ettiniz mi? Birinci, ikinci ve üçüncü nesil kahve akımları kahveyi nasıl bu kadar hayatımıza alabildi? Bu dönemlerde tüketilen kahvelerin özellikleri nelerdir? Gelin bu yazımızda keşfedelim!

Kahve hakkında ortalama bir bilgi sahibi ve merakı olan birçok kişi, kahve çeşitlerinin Arabica ve Robusta olarak ikiye ayrıldığını bilir. Peki ya bu iki kahve çeşidi hangi yönleriyle birbirlerinden ayrılır? Arabica kahve ile Robusta kahve arasındaki en temel farklar nelerdir? Bu soruların cevabı için sizi içeriğimizi okumaya davet ediyoruz.

Kahvenin besin değerleri arasında neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? Örneğin bir fincan kahve içinde ne kadar karbonhidrat ve yağ vardır? Kahve hangi vitamin ve mineralleri içerir? Kafein dışında kimyasını oluşturan maddeler nelerdir? Eğer sizin de aklınızda bu ve benzeri sorular varsa, kahvenin besleyici özelliklerini ve hangi maddenin ne oranda yer aldığını sıraladığımız bu içerik tam size göre!

Yalnızca kahve tüketerek kilo vermek mümkün mü? Kahve vücudumuzdaki yağların yakılmasına yardımcı olur mu? Kahve ne zaman içildiğinde daha fazla kilo verdirir? Kahve ile yağ yakımı – kilo verme arasındaki ilişkiyi sizler için bu yazımızda mercek altına aldık. Eğer siz de kilo verme hedefine kitlendiyseniz, bu içeriğimizi okumadan programınızı yapmayın!

BİZ KİMİZ

Kahveye dair her şeyi bir arada bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz online satış platformu

ALIŞVERİŞE BAŞLA

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Kahve hakkında paylaştığımız bilgilerden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

BİZİ TAKİP EDİN

[prisna-google-website-translator]