75TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

BİALETTİ KAHVE DEMLEME EKİPMANLARI

Bialetti ocak üstü kahve demleme yönteminin ve ikonik Moka Express' in mucididir. Bialetti hikayesini başlangıcı 1933 yılında ünlü mühendis Alfonso Bialetti'nin Moka Express'i dizayn etmesi ile başlamıştır. 10 yıl boyunca Fransa'da metal endüstrisinde görev alan Alfonso Bialetti burada kadınların çamaşır yıkarken kullandığı, ortasından sabun püskürten metal tasarımdan çok etkilenmiştir. 1920'li yıllarda kahve genelde evde içilirdi. Çamaşır kaynatma kazanı dizaynından etkilenerek ilk kahve potunu tasarlayan Alfonso Bialetti insanların evlerinde de kolayca kahve demleyip içebilmeleri için ilk adımı atmış oldu. Bir çok denemeden sonra 1933 yılında Moka Pot şimdiki versiyonuna çok benzeyen son halini aldı. 1933 yılında aluminyum ev eşyaları için kullanılmıyordu. Bu dönemde hem İtalya'nın aluminyum kaynaklarınca zengin olması hem de dönemin lideri Mussolini' nin ülkedeki paslanmaz çelike el koyması neticesinde Alfonso Bialetti ile Moka Pot'unu aluminyumdan üretti. Moka Pot kullanıldıkça içindeki aluminyum malzeme kahvenin içindeki yağlarla kaplanır. Ve zaman geçtikçe bu kaplama kahvenize muhteşem tadını verir. Moka Pot'un sekizgen dizaynı 80 yıldır neredeyse hiç değişmemiştir. İkinici dünya savaşı sırasında sadece yerel olarak satılan Moka Potlar (70000 adet) 2000 li yıllara gelindiğinde tüm dünyada popüler oldu ve 200 milyondan fazla satıldı. 1946 yılında Alfonso'nun oğlu Renato'nun yönetimi devir alması ile Bialetti'nin kaderi tamamen değişti diyebiliriz. Renato işi devir alır almaz reklam ve pazarlamaya ağırlık verdi el ilanları, billboard reklamları, gazete ilanları bastırdı. Her akşam devlet televizyonunda 10 dakikalık düzenli reklam filmeleri döndü ve herkesin bu muhteşem üründen haberi olması sağlandı. 1953 yılında ise ikonik bıyıklı adam logosu mokalara eklendi ve günümüze kadar geldi. Günümüzde Bialetti grubu başta Moka Pot olmak üzere birçok kahve demleme ekipmanı ve diğer markaları ile de metal mutfak eşyaları yapmaya devam etmektedir.
Devamını Gör

67 adet ürün bulundu.

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
4,281,863
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X