150 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

MOKA POT ÇEŞİTLERİ

37 adet ürün bulundu.

Moka Pot hem espresso sevenlerin hem de İtalyanların favori kahve ekipmanıdır. Sadece ince öğütülmüş kahve ve bir ocak Moka Pot ile kahve demlemek için idealdir. Moka Pot çalışırken bir miktar basınç yarattığı için filtre kahveden daha yoğun ve espressoya yalın bir kahve demlenir. Evinizde Moka Pot ile demlediğiniz kahvenin üstüne sıcak su ekleyerek americano, süt koyarak latte, süt köpüğü koyarak ise cappuccino yapabilirsiniz.

Moka Pot modelleri indüksiyonlu ocaklarda çalışan paslanmaz çelik ve klasik gazlı/elektrikli ocaklarda çalışan aluminyum modeller olmak üzere ikiye ayrılır. İndüksiyonlu ocaklarda çalışan Moka Pot modelleri Musa, Venus, Kitty ve Induction'dır. Klasik gazlı/elektrikli ocaklarda çalışan Moka Pot modelleri Express, Brikka, Fiammetta ve Alpina'dır.

Moka Pot seçerken hangi ocakta kullanacağınız, kaç kişi için kahve demleyeceğiniz ve ürün tasarımına göre karar verebilirsiniz. Moka Pot modeliniz kaç cup olarak geçiyorsa o miktarda kahve demleyebileceğiniz unutmayınız. 4 Cup modeli satın alıp yarısına kadar doldurup 2 cup kahve demlenmez.

Moka Pot ile kahve demlemenin üç adet püf noktası vardır. Birincisi sevdiğiniz kahve çekirdeğini espresso ayarından biraz kalın olarak öğütmektir. İkincisi kahve haznesini ağzına kadar tepeleme doldurmak ve bastırmamaktır. Bastırmamak çok önemlidir çünkü moka potun oluşturacağı basınç sıkıştırılmış kahvenin içinden geçmekte zorlanır ve kötü bir kahve deneyimi sunar. Üçünü püf noktası ise latte ve cappuccino demlerken doğru yağ oranında ve doğru sıcaklıkta süt kullanmaktır.
Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
4,846,988
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X