150 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

KAHVE FİLTRESİ

27 adet ürün bulundu.

Filtre Kahve Filtreleri Nelerdir?

2019 itibari ile Türkiyede en çok tüketilen kahve çeşidi filtre kahve olmuştur. Filtre kahve hazırlamak için öğütülmüş kahve ile su karıştırılıp demlenir. Her demleme yöntemine ve istenilen kahve sertliği, aroması, koyuluğuna göre farklı bir süre beklenir. Sonrasında kahve posasını ayırmak için kahve filtresi kullanılır ve böylece filtre kahve elde edilir.

Filtre Kağıdı

20.yy öncesinde metal filtreler kullanılarak filtre kahve hazırlanırken 1908 yılında Mellitta Bentz tarafından kağıt filtre keşfedilmiş ve hızla yayılmaya başlamıştır. Doğal ağaç renginde veya beyazlatılmış olarak bulunmaktadır. Düşünülenin aksine iki kağıt filtre arasında tat olarak bir fark bulunmamaktadır.

Demleme yapılan ekipmana göre kullanılması gereken filtre kahve kağıdı değişiklik göstermektedir. Chemex filtresi şekil olarak oval ve kare olarak üretilmektedir, renk olarak da beyazlatılmış ve saman rengi bulunmaktadır. Kare ve oval filtreler arasında tek fark görselliktir ve fonksiyon olarak bir fark bulunmamaktadır. 6Cup ve 8Cup chemex için aynı filtre kullanılır. Hario v60 filtresi kullanılan dripper boyutuna göre değişiklik göstermektedir. 01 ve 02 boyutları bulunmaktadır. Aeropress filtresi kağıt filtre olarak tek çeşittir. Onun haricinde Able markasının ürettiği metal filtreler aeropress filtresi olarak kullanılabilir.

Kahve Makinesi Filtresi

En çok kullanılan kahve filtresi tipidir. Ev/ofis tipi kahve makinesi filtreleri boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Genellikle 1lt/8Cup hazneli kahve makineleri 1/2 veya #2 olarak isimlendirilen boyuttaki kağıt filtreleri 1lt üzeri olan kahve makineleri 1/4 veya #4 olarak isimlendirilen boyuttaki kağıt filtreleri kullanmaktadır. Profesyonel kahve makinesi filteleri şekil olarak değişiklik göstermektedir ve genellikle dairesel şekildedir.

Filtre Kahve Filtresi Çeşitleri

Filtrenin malzemesine göre Kağıt Filtre, Metal Filtre ve Bez Filtre olarak çeşitlenmektedir. Aralarındaki en önemli fark filtre kahve kağıdı tek kullanımlık bir ürünken metal ve bez filtreler tekrar tekrar kullanılmaktadır. Bunun yanında filtre kahve kağıdı kahvedeki belirli yağları tutarak filtre kahvenin daha berrak ve az gövdeli olmasını sağlar. Bez filtrelerin aralıkları çok küçük olduğundan kağıt filtre gibi tortu bırakmazlar. Ancak bakımları metal filtrelere göre daha zordur ve kötü bakıldığında bez üzerinde çatlaklar oluşmaktadır.

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
4,846,988
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X