250 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
X
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Chemex
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Chemex
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Chemex
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Chemex
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Chemex
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Chemex

FOLDABLES HASIR METAL FILTRE CHEMEX

Dripdrip

399.99 TL
Puan:
400
Aynı Gün Kargoda
Ücretsiz Kargo

Kahvede kâğıt ve metal filtre iki temel zevktir. Kâğıt filtre kahvedeki yağların büyük kısmını süzerken metal filtre ise bu yağların geçişine olanak tanır. Bu da tatta farklılaşmaya yol açar. Kimi kahve severler kahveye geçen bu yağları severken kimisi pek tercih etmez. Ayrıca alışılagelmiş metal filtrelerin gözenekleri genelde daha büyük delikli olduğundan iyi bir süzme performansı yakalamak için ister istemez kahve öğütmenizi de kalınlaştırmanız gerekir. Bu da lezzette farklılaşmaya yol açar ve alışıla gelen pour over demleme tadından biraz uzakta bir tat ortaya çıkarır. Foldables ip inceliğindeki paslanmaz çelikten dokunmuş bir kumaştır ama pamuk kumaşlar gibi veya kâğıt gibi bir emiciliği olmadığı için taneler hariç kahvenin tamamının geçişine izin verir. Foldables ile kahve demlediğinizde kâğıt filtre ile demleme yapar gibi kahvenizi öğütürsünüz. Diğer metal filtrelerin aksine dipte neredeyse hiç tortu bırakmaz ve kahvedeki yağların lezzetini seviyorsanız size bunu vaat eder. Chemex nev’i şahsına münhasır bir demleme yöntemi. Chemex’i özel kılan şeylerden biri de uzun süreli laboratuvar araştırmaları sonucunda elde edilmiş kâğıt filtresi. Bu kadar emek ve özel üretim bir kâğıt olunca elbette piyasadaki standart kâğıt filtrelerden oldukça fazla fiyata sahip. Chemex almanın yanı sıra kâğıt filtre için de ayrıca bir bütçe ayırmanız gerekir. Ayrıca kâğıt filtreniz bittiğinde kolayca her yerde bulamayabilirsiniz. Bu aslında işin ufak bir boyutu zira chemex’i özel kılan şeylerden biri kâğıt filtresiyken bir diğeri de özel dizaynıdır. Diğer pour over demleme ürünlerinin aksine Chemex’te kanallar yoktur bütün filtre cama yapışır ve hem camdan hem içerden süzülerek bu esnada havayla temas etmeden karaf içine akar. V60 gibi demleme yöntemlerinde ise kanallar vardır ve bu kanallar kahve süzülürken aynı zamanda kahvenin hava ile de buluşmasını sağlar. Doğal olarak bunları hepsi de farklı tatların oluşmasını beraberinde getirir. Foldables Chemex için özel tasarlanmış kare yapıda bir filtredir ve kare chemex filtreleri ile aynı ölçüde ve chemex ile uyum içindedir. Elbette metal olduğu için kâğıt kadar esnek bir yapıda değildir ama metal filtreler içerisinde 6-8-10 cup Chemex modelleri ile en uyumlu kullanılabilen modellerden biridir. 3 cup Chemex modeli ile uyumlu değildir. İyi bir demleme için tek seferde 2-4 cup arası demleme yapılması önerilir. Bu filtreyi kullanırken rutininizde neleri değiştirdiğinizde ne sonuçlar alacağınızı bilmeniz oldukça önemli. Yukarıda bahsettiğimiz gibi foldables metal filtredir ve yağları süzmez bazı tip kahvelerde bu yağların yoğunluğu kahvenize sert bir tat verebilir, bu durumda kahve öğütme inceliğini biraz kalınlaştırırsanız bu beklediğiniz tadı elde etmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak 93-96 derece su ile yaptığınız demlemeyi 85-90 derece arasına çekerseniz de benzer bir sonuç elde edebilirsiniz.

* Bir adet ince dokuma paslanmaz çelik kumaştan yapılmış Foldable Chemex 6-8 Cup uyumlu kalıcı filtre.
* Sık dokuma metal kumaştan yapılmış Chemex 6-8 Cup filtresi
Oval dizayn
* Chemex 6-8 Cup ile uyumludur.
* Defalarca kullanım için üretilmiş kalıcı filtredir.
* Sadece elde su ile temizlenmelidir.
Kazanç 12.50TL
Caffe Fresco Breakfast Blend Mini
BREAKFAST BLEND MINI
CAFFE FRESCO
24.99 TL 12.50 TL
Birlikte Al
Kazanç 55.00TL
Caffe Fresco All Day Blend
ALL DAY BLEND
CAFFE FRESCO
109.99 TL 55.00 TL
Birlikte Al
Kazanç 65.00TL
Urban Grind Kenya
KENYA
URBAN GRIND
129.99 TL 65.00 TL
Birlikte Al

BENZER ÜRÜNLER

YORUMLAR

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
10,232,407
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X