250 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
X
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Hario V60
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Hario V60
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Hario V60
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Hario V60
Dripdrip Foldables hasır metal filtre Hario V60

FOLDABLES HASIR METAL FILTRE HARIO V60

Dripdrip

399.99 TL
Puan:
400
Aynı Gün Kargoda
Ücretsiz Kargo

Kahvede kâğıt ve metal filtre iki temel zevktir. Kâğıt filtre kahvedeki yağların büyük kısmını süzerken metal filtre ise bu yağların geçişine olanak tanır. Bu da tatta farklılaşmaya yol açar. Kimi kahve severler kahveye geçen bu yağları severken kimisi pek tercih etmez. Ayrıca alışılagelmiş metal filtrelerin gözenekleri genelde daha büyük delikli olduğundan iyi bir süzme performansı yakalamak için ister istemez kahve öğütmenizi de kalınlaştırmanız gerekir. Bu da lezzette farklılaşmaya yol açar ve alışıla gelen pour over demleme tadından biraz uzakta bir tat ortaya çıkarır. Foldables ip inceliğindeki paslanmaz çelikten dokunmuş bir kumaştır ama pamuk kumaşlar gibi veya kâğıt gibi bir emiciliği olmadığı için taneler hariç kahvenin tamamının geçişine izin verir. Foldables ile kahve demlediğinizde kâğıt filtre ile demleme yapar gibi kahvenizi öğütürsünüz. Diğer metal filtrelerin aksine dipte neredeyse hiç tortu bırakmaz ve kahvedeki yağların lezzetini seviyorsanız size bunu vaat eder. Hario V60 kendine özgü bir demleme yöntemi. Hario V60’ı özel kılan şeylerden biri de kâğıt filtresi. Özel üretim olan bu filtre, kahvedeki birçok lezzeti öne çıkarmak ve istenmeyenleri de filtrelemek için kullanılıyor. Özel üretim bir kâğıt olunca piyasadaki standart kâğıt filtrelerden daha fazla bir fiyata sahip. Hario V60 almanın yanı sıra kâğıt filtre için de normalin biraz üzerinde bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Ayrıca kâğıt filtreniz bittiğinde kolayca her yerde bulamayabilirsiniz. Bu aslında işin ufak bir boyutu zira hario V60’ı özel kılan şeylerden biri kâğıt filtresiyken bir diğeri de özel dizaynıdır. Hario V60’ın özel bir dizaynı vardır bu dizayn spiral kanallar içerir bu kanallar kahve süzülürken aynı zamanda kahvenin hava ile de buluşmasını sağlar. Bu da ayrı bir lezzet oluşmasını beraberinde getirir. Foldables V60-02 için özel tasarlanmış oval yapıda bir filtredir ve Hario V60 filtreleri ile aynı ölçüde ve V60 demleme ekipmanı ile uyum içindedir. Elbette metal olduğu için kâğıt kadar esnek bir yapıda değildir ama metal filtreler içerisinde V60-02 ile en uyumlu kullanılabilen modellerden biridir. Hario V60-02 için üretilen bir model olmasına karşın 01 ve 03 ile de birlikte kullanılabilir. İyi bir demleme için tek seferde 2-4 cup arası demleme yapılması önerilir. Bu filtreyi kullanırken rutininizde neleri değiştirdiğinizde ne sonuçlar alacağınızı bilmeniz oldukça önemli. Yukarıda bahsettiğimiz gibi foldables metal filtredir ve yağları süzmez bazı tip kahvelerde bu yağların yoğunluğu kahvenize sert bir tat verebilir. Bu durumda kahve öğütme inceliğini biraz kalınlaştırırsanız, beklediğiniz tadı elde etmeniz kolaylaşacaktır. Buna ek olarak 93-96 derece su ile yaptığınız demlemeyi 85-90 derece arasına çekerseniz de benzer bir sonuç elde edebilirsiniz.

* Bir adet ince dokuma paslanmaz çelik kumaştan yapılmış
* Foldable Hario V60 uyumlu kalıcı filtre.
* Sık dokuma metal kumaştan yapılmış Hario V60-02 filtresi
Oval dizayn
* Hario V60-02 ile uyumludur.
* Defalarca kullanım için üretilmiş kalıcı filtredir.
* Sadece elde su ile temizlenmelidir.


Kazanç 12.50TL
Caffe Fresco Breakfast Blend Mini
BREAKFAST BLEND MINI
CAFFE FRESCO
24.99 TL 12.50 TL
Birlikte Al
Kazanç 55.00TL
Caffe Fresco All Day Blend
ALL DAY BLEND
CAFFE FRESCO
109.99 TL 55.00 TL
Birlikte Al
Kazanç 65.00TL
Urban Grind Kenya
KENYA
URBAN GRIND
129.99 TL 65.00 TL
Birlikte Al

BENZER ÜRÜNLER

YORUMLAR

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
10,232,407
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X