200 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

Kronotrop Etiyopya Beyene Dori stoklarımızda kalmamıştır. Dilerseniz diğer Kronotrop ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Hemen İncele
Kronotrop Etiyopya Beyene Dori

ETIYOPYA BEYENE DORI

Kronotrop

5.0000/5 1
119.99 TL
ŞU AN STOKTA YOK
GELİNCE HABER VER

Bu özel parti, Beyene Dori Mahallesi’nde yaşayan ve kahve yetiştiren insanların sıkı çalışmasını ve bağlılığını temsil ediyor. Akasya ve Cardia Africa gibi yerel ağaçların gölgesinde kahve için ayrılmış 9,2 hektarlık yarı orman araziyi kullanıyorlar. Topluluk, kahve kirazlarını Yirgacheffe kasabasındaki merkezi kurutma istasyonuna teslim ediyor. Buradaki temsilcimiz 2017'den beri Siz agro'daki çalışanların gelişimi için 1 çiftlik ve 8 ayrı yıkama istasyonuna yatırımlar yaptı. Takip edilebilirliği geliştirmek için bölgedeki hasatların partiler halinde toplanması ve işlenmesi için çalıştı. Geleneksel yöntemle kurutulur ve işlenir. Kahve kirazları, kurutma tezgâhları üzerine iki santimetre kalınlığında olacak şekilde yerleştirilir. Öncesinde ayıklama masasında kusurlu çekirdekler ayıklanır. Tezgâha serilen çekirdekler arasında olgunlaşmamış veya aşırı olgunlaşmış ya da hasar görmüş çekirdekler olmamasına dikkat edilir. Her yirmi dakikada bir tersyüz edilir. Günün daha sıcak bölümünde, 11 ila 15 saatleri arasında, hızlı kurumayı önlemek için üstleri örtülür. Kuruma süresi neme bağlı olarak 14 ila 18 gün arasında değişebilir.

Frenk üzümü, tropik meyveler, beyaz çikolata
Çiftlik Rocko mountain reserve
Tür Heirloom
İşlem Günkurusu (natural)
Rakım 2050 - 2150 m
Bölge Yirgacheffe
Ülke Etiyopya
Tedarikçi Falcon Specialty
Hasat 2020
250 gr dır.

BENZER ÜRÜNLER

YORUMLAR

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
5,690,738
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X