750 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
X
Beanofme Guatemala Anaerobik

GUATEMALA ANAEROBIK

Beanofme

3.0000/5
394.99 TL
Kavurma
Öğütme Boyutu
ADET
1
Puan:
395
Ertesi Gün Kargoda
Siparişe Özel Kavurma
Siparişe Özel Öğütme
Ağırlık:
200 gr

Air Roasting kahveler siparişinize özel kavrulmakta ve ertesi gün kargoya verilmektedir.

Air Roasting

Anaerobik Kahve Fermantasyon Yöntemi Nedir? Son yıllarda kahve üretiminde ön plana çıkan ve daha iyi ve farklı kahve için deneysel çalışmalar yapan Kosta Rica’da geliştirilmiş bir kahve fermente yöntemidir. Anaerobik Yöntemin, Doğal ve Yıkanmış yöntemlerden birinci en temel farkı fermantasyon açık havada değil büyük paslanmaz çelik kazanlarda oksijensiz ortamda yapılmasıdır. Bu tank dışardan hava almayacak şekilde tasarlanmıştır. İkinci önemli farkı da üreticinin tanka bazı ekstra aromalar ekleyebilmesidir. Yani kahvenin kendi öz lezzet profillerine ilave lezzetler eklenebilmektedir. Oksijensiz ortamda çekirdekler, meyvenin etli kısmı, kabuk ve ilave aromalar mayalanır bu mayalanma kahvede alışılmışlardan farklı tatlar meydana getirir. Anaerobik Kahvenin Tadı Nasıl? Hiçbir ilave aroma olmaksızın Anaerobik yöntemle fermente edilmiş ve geleneksel yöntemlerle fermente edilmiş ayı kahve meyvesinin tadını kıyaslarsanız Anaerobik yöntemle fermente edilmiş kahvede aromaları daha baskın hissedersiniz. Aromalar daha meyveli olur. Standarda göre daha farklı profil oluşmaktadır. Eğer fermente kazanına kahve meyvesine ilave katkı maddeleri eklenmişse daha da farklı tatlara ortaya çıkabilir. Sonuç olarak Anaerobik fermantasyon yöntemi ile çok daha meyveli ve aromaları baskın hissedilen kahveler meydana gelmektedir.

Bölge: Antigua
Rakım: 1600
Varyete: Typica
İşleme: Anaerobik

Tadım Notları:
Çikolata ve Fındık Aromalarına Sahip, Yüksek Asitlik, Tatlı Meyve Tonları Hissedilir Orta Gövdeli bir fincan sizi bekliyor.

Demleme Önerisi: Filtre kahve makineleri ve manuel demleme ekipmanları için uygundur. Dengeli 250 ml bir fincan için 15 gr kahve kullanılması önerilir. Daha güçlü olması için 18 gr, daha hafif olması için 13 gr kullanabilir veya damak tadınıza göre kendi oranınızı yapabilirsiniz.
Kazanç 37.50TL
Urban Grind Colombia Mini
COLOMBIA MINI
URBAN GRIND
74.99 TL 37.50 TL
Birlikte Al
Kazanç 40.00TL
Urban Grind Ethiopia Yirgacheffe Mini
ETHIOPIA YIRGACHEFFE MINI
URBAN GRIND
79.99 TL 40.00 TL
Birlikte Al

BENZER ÜRÜNLER

YORUMLAR

Sevemedim. Anaerobik bana göre değil sanırım. Nasıl bitireceğim onu düşünüyorum.

- Büşra Y. 15-04-2024
Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ
KahhveCom Özelliklerimiz

SIK SORULAN SORULAR

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.
Kabul Et