150 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

JACOBS KAHVE ÇEŞİTLERİ

0 adet ürün bulundu.

Jacobs, Almanya'da 1895'e kadar Johann Jacobs tarafından ve sonra Avrupa'da Jacobs Douwe Egberts (JDE) tarafından pazarlanan bir kahve markasıdır. Şirket Monarch, Millicano, Velour, Gold markaları ile kahve çekirdeği, öğütülmüş kahve, kurutulmuş hazır kahve, kahve makineleri için kahve kapsülleri üretiyor.

1895 yılında, Bremen şehrinde, Johann Jacobs kahve, çay, kakao, çikolata ve bisküvi satan kendi mağazasını açtı. Jacobs markasının oluşturulma tarihi, resmi olarak bir ticari marka olarak 1913'te kaydedildi. 1934 yılında Bremen'de 300 çalışanı bulunan büyük bir kahve deposu açıldı ve arabalara taze kavrulmuş kahvenin mağazalara günde dört kez ulaşması sağlandı.

1970 yılında şirketi devralan Klaus Johann Jacobs'un yönetiminde, Jacobs diğer alanlara genişledi. 1982 yılında İsviçre'de bulunan çikolata şirketi Interfood (Toblerone) ile birleşerek Jacobs Suchard'ı kurdu ve 1987'de Brach's Candy'yi satın aldı.

1982'den beri, marka, Fransız şirketi Chocolat Suchard ile birleşme oluşturan Jacobs Suchard'a aitti. 1993 yılında, Jacobs Suchard Kraft Foods şirketi tarafından alındı ve marka Kraft Jacobs Suchard bölümünden transfer edildi.

2012'den itibaren yaniden yapılandırma sırasında Mondelēz International Kraft Foods'tan tahsis edilmiş, kahve markası da diğer atıştırmalık markaları ile Mondelez'e ait olmuşdur. 2010 yılının ortalarından itibaren, Jacobs, Nestlé'nin (ana markalar Nespresso ve Nescafe) arkasında dünyanın en büyük ikinci kahve satışını elinde tuttu; toplamda, bu iki firma dünya pazarının yaklaşık % 40'ını oluşturdu. 2015 yılında Hollanda şirketi Douwe Egberts, Mondelez'in kahve bölümü ile birleşerek JDE (Jacobs Douwe Egberts) şirketini yarattı ve Jacobs da bu şirkete geçti. Jacobs'dan başka, şirket, Tassimo, Moccona, Senseo, L'OR, Douwe Egberts, Kenco, Pilão ve Gevalia markaları altında ürünler üretmektedir.
Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
4,846,988
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X