150 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!
Punctum Coffee Indonesia Sumatra

INDONESIA SUMATRA

Punctum Coffee

3.8333/5 6

59.99 TL

Aynı Gün Kargoda
Siparişe Özel Öğütme
Ağırlık:
250 gr

Aceh Eyaleti, Gayo Yaylası, Sumatra'nın kuzeyinde 900 - 2000 m. yükseklikte bir seviyede konumlanmıştır. Sumatra Blue Mandheling kahve, Leuser Dağı'nın yüksek volkanik yamaçlarında Adil Ticaret standartlarını karşılayarak yetiştirilmektedir. 1924'te Hollanda kahveyi Aceh'e getirdi ve Arabica kahvesinin ekimi ile süreç Gayo Yaylası'nda başladı. Bugün yaklaşık 70.000 hektar kahve bahçesi yaklaşık 60.000 kahve çiftçisi tarafından işlenmektedir. Bu nedenle, Gayo yaylaları, bu rakımda dünya çapında en büyük Arabica üretim alanıdır. Kahve, Leuser Ekosistemi bölgesinde korunan yağmur ormanlarının ikliminden yararlanır. İki milyon hektar (İsviçre'nin yarısı büyüklüğünde!) ile bu bölge, Güneydoğu Asya'daki en büyük yağmur ormanı koruma alanıdır ve dünya çapında en yüksek çeşitlilikteki türlerden biridir. Leuser Ekosistemi bir milyon hektarlık Gunung Leuser Milli Parkı'nı içermekte ve son habitatları olan son derece tehlikeli dört büyük memeli türü sunmaktadır: Sumatra gergedanı, Sumatra fili, Sumatra kaplanı ve Sumatra orangutanı. Kupa özellikleri Zayıf asidite ve çikolata, olgun kiraz, çekirdekli meyve, topraksı tatlar.

ÜLKE Indonesia
BÖLGE Sumatra, Gayo, Aceh
PROJE Orang Utan Coffee
TÜR Ateng (P88), Tim-Tim
RAKIM 900 m - 2000 m
YÖNTEM Wet-Hulled, Sun Dried
ORİJİN Pestisit, herbisit, sentetik gübre yok. Gölge Yetiştirme.
NOTLAR Yoğun, Baharat, Çikolata

BENZER ÜRÜNLER

BİRLİKTE ALINANLAR

YORUMLAR

Aroma zayıf, kötü bir kahve değil ama sıradan bir çekirdek.

- Yeşim A. 26-06-2020
Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Kafein oranı yüksek, sert içimli bir kahve.

- Bleda A. 12-06-2020
Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
4,691,475
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X