Coffeerem Yemen Mocha Al Hamdani 150g
Coffeerem Yemen Mocha Al Hamdani 150g küçük resmi

YEMEN MOCHA AL HAMDANI 150G

Coffeerem

- 150 gram
0/5 0
SATIŞTA DEĞİL

Detaylı bilgi için info@kahhve.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz


Ülke: Yemen
Bölge: Bani Matar, Sana
Üretici: Al Hamdani
Yükseklik: 1800-2000 m
Varyete: Mocha
İşleme: Doğal
Lezzet notları: Kompleks, turunçgiller, bitter çikolata, baharatsı, pürüzsüz ve tatlı
Hasat yılı: 2017
Ambalaj: Grainpro
Tedarik: Birlik Kahve


Yemen Mocha Al Hamdani kahvesi için yoğun, karmaşık ve bizler için aslında çok özel tarihi bir yadigâr olduğunu söyleyebiliriz. Yüzyıllarca Türk kahvesi yapmak için eşsiz yoğunluğa ve karakteristik özelliklere sahip Yemen kahveleri kullanıldı. Günümüzde ise Türk kahvesi yapmak için kalitesinin pek de iyi olmadığını düşündüğümüz Brezilya Rio Minas kahveleri kullanılmakta. 2018'e veda ederken sınırlı sayıda olacak yeni yıl kahvelerimizden sonuncusunu çok özel bir Yemen kahvesi olan "Al Hamdani" ile sizlere sunmaya karar verdik.


Kahvenin tarihi için çok önemli bir yere sahip olan Yemen'de kahve bitkileri 800 yılı aşkın bir süredir yetiştirilmekte. Yemen'de yetişen Typica türlerinin gerçek yadigârlar olduğuna ve kahvenin keşfi zamanından bugüne çok az bir değişime uğradığı düşünülüyor. 130 yıl önce Ahmed Naser Ahmed "Ahmed Al Hamdani" markasını oğluyla birlikte kuruldu. Baba ve oğul işlerini Bani-Matar'da başlattılar ve ürünlerini Baoan pazarında sattılar. Al Hamdani için Bani-Matar bölgesindeki kahvenin itibarını artırdığı söylenebilir. Proje ilerledikçe, aile yerel çiftçilerden en iyi kahveleri almaya ve bağımsız işlemelerden sonra ihraç etmeye başladı.


Yemen Mocha Al Hamdani, hem aroma hem de bir lezzet klasiği. Fincanda hoş bir baharat ve meyve aroması hissedeceksiniz. Kompleks, şarap notaları, hafif narenciye asitliği, bitter çikolata, pürüzsüz ve zarif kıvamla karakterizedir. Bu Matari kahvesini üreten ağaçlar, uzak köyleri çevreleyen çok sağlam ve yüksek rakımlı arazilerde yarı vahşi/yabani olarak yetişiyor. Köy halkı tarafından toplanan meyveler daha sonra evlerinin taş çatılarında güneşte kurutularak işlenmekte.


Yemen'de yaşanan savaş sorunları ve üretim kapasitesinin son 25 yılda %60 azalması belki de Yemen kahvelerinin fiyatlarında büyük bir yükselişe sebep oldu. Gelecekte umarız bu durum olumlu yönde gelişir ve tüm dünya için eşsiz Yemen kahveleri eski ihtişamını geri kazanır.

BENZER ÜRÜNLER

BİRLİKTE ALINANLAR

Ürün hakkında öğrenmek istediğiniz bir sorunuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.
Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Sayısız kahvesever tarafından tercih edildi
1,532,550
kupa kahve içildi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

AYNI GÜN KARGOLAMA

16.00'a kadar gelen siparişler aynı gün kargoda

ÜCRETSİZ İADE

Memnun kalmadığınız ürünü hiçbir masraf ödemeden iade imkanı

GÜVENLİ ÖDEME

256-bit SSL Encrypted Ödeme Sistemi ile tek tıkla sipariş

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.