Coffeerem Peru La Palma 150g
Coffeerem Peru La Palma 150g küçük resmi

PERU LA PALMA 150G

Coffeerem

- 150 gram
4/5 1
SATIŞTA DEĞİL

Detaylı bilgi için info@kahhve.com mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz

Ülke: Peru Bölge: Cajamarca Kasaba: La Palma Çiftlik: La Piña, La Naranja ve Laurel Üreticiler: Ismael Alarcon Mirez ve Leonilda Cotrina Herrera Varyete: Caturra, Mundo Novo, Pache, Typica, Caturra ve Catimor İşleme: Tamamen yıkanmış ve Afrika yataklarında kurutulmuş Yükseklik: 1.750 - 1.850 m Tadım Notları: Çiçeksi, Orman Meyveleri ve Kayısı

Mercanta’dan temin ettiğimiz Peru La Palma kahvesi iki küçük çiftçi Ismael Alarcon Mirez & Leonilda Cotrina Herrera tarafından üretilmiştir. Her ikisi de El Santuario Derneği üyesidir. Bu dernek Peru, Cajamarca’da küçük ölçekli üreticilerle çalışmaktadır. Santuario'nun ana hedefi ve faaliyeti, kahve kalitesinin iyileştirilmesini teşvik etmek için küçük üreticiler ve üretici örgütleri ile işbirliği içinde çalışmaktır. Tüm katılımcı üreticilerin, hasat ve işleme konusunda sıkı bir özen göstermeleri gerekmektedir. Bu da bölgedeki düşük tekniklerin sınırlandırılmasının üstesinden gelmeye yardımcı olmaktadır. Kalite, her şeyden önce, istisnai kahveler için mevcut pazarın talepleri göz önüne alındığında, organizasyonun odak noktası olmuştur. Peru'da işleme rustik olduğu için, işleme sürecinin her aşamasında büyük özen ve dikkat gösterilmelidir.

Ismael 29 yaşında ve tüm hayatı boyunca kahve üretiminin içinde bulunmuş. Ana ekonomik faaliyeti kahve üretimi ve o, kendi uzmanlık pazarına iyi kahve yerleştirebilmesi için kalite anlayışını geliştirmeye oldukça kararlı. Bu amaçla, bardakta iyi kahveyi nasıl üretebileceğini öğrenmiş ve istediği zaman becerilerini geliştirmeye devam ediyor.

Leonilda Cotrina Herrera ise 30 yaşında, kocası ve üç çocuğuyla birlikte La Palma kasabası yakınlarında yaşıyor. Çocuklarına, yüksek kalitede kahve üretebilecek teknikleri öğretebilmek için büyük çaba sarf etmekte.

Hem Ismael hem de Leonilda, kahvelerinin doğal potansiyelinin korunmasını sağlamak için aynı hasat ve işleme yöntemlerini kullanıyorlar. Hasat sırasında kahve, elle toplanıyor ve sadece olgunlaşan meyveleri seçiyorlar. Bu meyveler daha sonra, fermantasyon tanklarına gönderilmek için elle ayıklanıyor. Kahve, çiftlikte bulunan mekanik bir pulper kullanılarak toplandığı gün ile aynı zamanda hamur haline getiriliyor. Hamur işleminden sonra, temiz su içinde yaklaşık 18 saat boyunca (ortam sıcaklığına bağlı olarak) bir tankta tam yıkama işlemi yapılarak fermente ediliyor. İşleme istasyonundan gelen kahveleri kurutmak için ise yükseltilmiş 'Afrika' yatakları kullanıyorlar. Parşömenlerden temizlenen kahveler iki hafta boyunca nem oranları %11.5 ila %12 seviyesine ulaşana kadar düzenli olarak kontrol ediliyorlar.

El Santuario Derneği kahve kalitesinin geliştirilmesi için Cajamarca bölgesinin farklı ve eşsiz üretim bölgelerine son derece güveniyor. Santuario'nun uzun vadeli hedefleri arasında yüksek kalitede Caturra, Typica ve Bourbon varyetelerinin genişletilmesi yer almakta. Farklı mikro klimalar ve yüksek toprak kalitesi ile bireysel üreticilerin farklı partilerde en iyi kaliteyi sunmalarını sağlayabilen uygulamaları geliştirdiler. Santuario'da odağın çok zaman geçmeden eşsiz ve yüksek kaliteli mikro-lot’ların üretimi üzerinde yoğunlaşacağını düşünüyoruz.

BENZER ÜRÜNLER

BİRLİKTE ALINANLAR

Ürün hakkında öğrenmek istediğiniz bir sorunuz var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

- EMRE

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Sayısız kahvesever tarafından tercih edildi
1,569,938
kupa kahve içildi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

AYNI GÜN KARGOLAMA

16.00'a kadar gelen siparişler aynı gün kargoda

ÜCRETSİZ İADE

Memnun kalmadığınız ürünü hiçbir masraf ödemeden iade imkanı

GÜVENLİ ÖDEME

256-bit SSL Encrypted Ödeme Sistemi ile tek tıkla sipariş

SIK SORULAN SORULAR

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.