75TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO!

HARIO

Hario Kahve Değirmenleri ve Fiyatları

Aslen cam üreticisi ve uzmanı olan Hario firması Hario V60 Dripper ürünü ile kahve demleyicilerinin öncü firmalarından biri oldu. Japon Hario firması Hario V60 Serarmik Dripper'ı piyasaya sürdüğünden beri yüksek kaliteli çay ve kahve ekipmanları üretmektedir. Hario Japonya'nın Tokyo kentinde 1921 yılında kurulmuştur. Firma ilk kurulduğunda ısıya dayanıklı cam üretimini kendine yön olarak belirlemiştir. Tokyo üniversitesine olan bağları sayesinde ürünlerini ilk etapta bilim ve ileri düzey araştırmaları için dizayn etmiştir. İlk kurulumundan sonra 30 yıl içerisinde ürün yelpazesini geliştiren Hario firması dizaynlarında mutfak ürünlerine ağırlık vermeye başlamıştır. Bu dönemde sifon filtre kahve demleme ekipmanın ilk hali ortaya çıkmıştır. 1950' lerin sonunda ilk defa kullanılmaya başlayan iknoik V60 Seramik Dripper ürünü filtre kahve demlemedeki iki temel probleme çözüm getirme iddaasındaydı. Bunlardan ilki zaman ikinicisi ise kompleksteydi. Hario V60 Dripper'ın ilk orataya çıktığı 50' li yıllarda en popüler kahve demleme yöntemi Nel Drip'ti. Bu yöntem bez filtre ile kahvenin demlendiği, güzel bir tat elde etmek için uzmanlık ve tecrübe getiren bir metoddu. Hario mühendisleri V60 Dripper ile filtre kahve demlenin daha hızlı ve pratik şekilde yapılıp yaygınlaşması için kağıt filtre yöntemini denemek istediler. Konik şekilli kağıt filtre kullanma denemeleri uzunca bir süre Hario mühendisleri tarafından denendi. 1980' li yıllarda bireysek kahve severler için kullanılmaya başlandı. 2004 yılında ise aşina olduğumuz V60 seramik dripper son halini aldı ve adındaki 60 sayısını 60 derece açısından aldı. V60 dripper içerisindeki spiral çıkıntılar ile filtrenin yüzeye yapışmamasını ve su ile kahvenin her noktada demlenip kahvenin özütünün en iyi şekilde çıkmasını sağlamıştır. V60 Dripper' ın hem hızlı hem de herkesin kolayca kaliteli bir kahve demleyebilecek şekildeki dizaynı ile pazarda öncü bir ürün halinde gedi. Üçüncü nesil kahveciliğinde yükseldiği 2000' li yılların başında Hario dünya kahveleri ile filtre kahve demlemek için en popüler ve uygun ekipman durumuna geldi. V60 Dripper'ın popülaritesinin artması ile Hario firması seramik ürünlerin yanına cam ve plastik malzemeleri de ekledi. Malzemenin yanına renk olarak da onlarca yeni versiyon eklendi. Günümüzde Hario firması cam, seramik üretim bilgisi ve kahve demleme deneyimini birleştirerek; kahve değirmeni, soğuk kahve/cold brew demleme ekipmanları, sifon filtre kahve demleme ekipmanı, hassas kahve tartıları ve pour over gibi farklı bir çok kahve demleme ekipmanında da tasarım ve üretim yapmaya devam etmektedir.

Size ulaştırdığımız kahvelerimiz ile bugüne kadar
4,461,638
kupa kahve demlendi.
KAHVENİN GÜVENİLİR ADRESİ

BLOG

Kahhveyle ilgili haberler,
bilgiler, teknikler, gelişmeler...

İLK SİZ HABERDAR OLUN

Kahveyi o kadar seviyoruz ki, her geçen gün yepyeni bir kahveyi ve ekipmanı ürün ailemize ekliyor, kahveyle ilgili güncel gelişmeleri keyifle araştırıyoruz. Sizi de haberdar etmemizi isterseniz e-bültenimize üye olabilirsiniz.

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.X